زیبایی

خوش نقشی باخط لب!

Rate this post

لب ها تاثیر زیادی در زیبایی چهره دارند و به راحتی می توان با گریم و آرایش درست، حالت لب ها را تغییر داد و به آنها فرمی زیبا داد. البته این کار ساده نیست و خیلی از خانم ها نمی دانند که چگونه از خط لب استفاده کنند تا لب هایی قشنگ داشته باشند. مجله ی سلامتی سبزینه راه راه های آسان و طلایی حجیم کردن لب با خط لب را آموزش می دهد.

امروز در این مقاله از سبزینه راه نکات خیلی مفید و عملی و کاربردی را برای شما در نظر گرفته ایم.

 

شما لب باریک دارید یا لب پهن؟

در مورد لب های پهن و درشت لازم نیست که خط لب خارج از خط اصلی لب کشیده شود بلکه آن را در جای خود کشیده و رژ لب بزنید. فقط برای برجسته شدن آن خط سفید را با مداد سفیدتان تنها در زیر لب و فقط وسط آن بکشید. تفاوت کشیدن خط سفید لب های پهن با لب های باریک در این است که در مورد لب های باریک خط سفید کاملی در زیر لب پایین کشیده خواهد شد اما در مورد لب های پهن تنها این خط سفید در وسط لب کشیده می شود و دو طرف آن به رنگ همان خط لب خواهد بود.

جط لب

اگر لب باریک دارید خط سفید یادتان نرود!

اگر دوست دارید هنگام آرایش برجستگی لب ها بیشتر شده و بزرگتر دیده شوند، بهتر است برای لب های باریک، حتما اول از یک مداد لبی که کمی پررنگ تر از رژ لب تان است استفاده کرده و خط لبی دور لب اما زیر خط اصلی و البته مماس با آن بکشید، سپس با انگشت، رنگ مداد را روی کل لب پخش کنید و بعد رژ لب تان را بزنید. این کار باعث می شود لبهای شما پهن تر نشان داده شود. کاری که برای برجسته دیده شدن آن در پایان انجام می دهید این است که با یک مداد سفید خطی کامل و تنها زیر لب و پایین خط لب خود بکشید.

همچنین بخوانید:  مرطوب کننده طبیعی پوست؛ قوی ترین مرطوب کننده ها کدامند

خط لب و رژ لب

چند نکته در استفاده از خط لب!

چندی پیش درمورد آرایش لب های باریک و پر صحبت کردیم اکنون موارد مهمی را برای استفاده از خط لب مرور می کنیم. رایج ترین راهی که برای بزرگتر کردن لب با خط لب وجود دارد و بیشتر خانم ها از آن مطلع هستند، کشیدن خط لب یک مقدار بالای لب است که البته باید با اصول کشیده شود.
نکته دیگری که باید رعایت کنید این است که به هیچ عنوان رنگ خط لب تان با رنگ رژلبی که استفاده می کنید تفاوت نداشته باشد. شما خط لب را برای برجسته کردن لب و بزرگ کردن آن استفاده می کنید، اگر رنگ مدادی که استفاده می کنید با رنگ رژ شما تفاوت داشته باشد، هرگز نمی توانید به این خواسته دست پیدا کنید.
سعی کنید از مداد لب های نرم برای کشیدن خط لب استفاده کنید؛ مداد لب های مومی بهترین گزینه هستند چون به آرامی روی لب حرکت می کنند و لب را زخم نمی کنند. و بهتر است از مداد لب مات استفاده کنید تا اگر قسمتی را اشتباه کشیدید به راحتی بتوانید آن را پاک کنید. خط لب را به آرامی و ابتدا دور تا دور لب تان بکشید و سپس به قسمتهای داخلی لب هم گسترش دهید. سعی کنید تمام لب تان را خط لب بکشید تا در صورت پاک شدن رژ از روی لب همچنان رنگ خط لب روی لبتان باقی مانده باشد.

منبع : rastineh.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا