تغذیه سالم

رژیم لاغری 8 کیلو در یک ماه، اصولی به وزن دلخواه برسید!

Rate this post

تا به‌حال سعی کرده‌اید در یک ماه، تحت، رژیم لاغری وزن قابل توجهی کم کنید؟! تا چه اندازه موفق بوده‌اید؟! ممکن است تحت شرایطی، افراد مجبور شوند در مدت زمان کوتاهی، وزن کم کنند؛ همچون زمانی‌که برای بک مهمانی یا عروسی آماده می‌شوند. اماآیا رژیم لاغری 8 کیلو در یک ماه یا رژیم لاغری 10 کیلو در یک ماه، قابل انجام است؟!

با از دست دادن سریع این وزن، به بدن آسیبی نمی‌رسد؟! در این مطلب می‌خواهیم در ارتباط با راه‌های قابل انجام برای کاهش وزن در یک هفته و کاهش وزن سریع در یک ماه را برای شما توضیح دهیم. در انتهای این مطلب از وب‌سایت سبزینه راه متوجه می‌شوید که استفاده از انواع رژیم غفاری رایگان که سایت‌های مختلف تبلیغ می‌کنند، تا چه میزان درست است؛ پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

امروز در این مقاله از سبزینه راه نکات خیلی مفید و عملی و کاربردی را برای شما در نظر گرفته ایم.

رژیم لاغری سریع رایگان، امکان پذیر است؟!

ادعای رژیم لاغری در یک ماه، ادعای اشتباهی نیست و قابل انجام است. اما رژیم لاغری 8 کیلو در یک ماه یا رژیم لاغری 10 کیلو در یک ماه، حتی اگر قابل انجام باشند، کاملا اشتباه هستند. 20 کیلو لاغری در یک ماه کاملا ادعای غلط و غیرممکنی است.

همچنین بخوانید:  رژیم لاغری اتکینز چگونه باعث کاهش وزن می شود + برنامه هفتگی

برخی از سایتها ادعا میکنند که میتوانند برنامهی غذایی یک ماهه برای شما تهیه کنند تا بتوانید از یک برنامهرژیم لاغری سریع رایگاناستفاده کنید. در حالت کلی، با در اختیار قرار دادن توصیه هایی که به کاهش وزن شما کمک کند، اشتباه نیست؛ اما از آنجایی که در رژیم کتوژنیک  میدانید متابولیسم و ویژگی های بدن افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است.

اما چاقی میتواند دلایل مختلفی داشته باشد؛ نمیتوان برای همه افراد یک برنامه غذایی واحد و رایگان داد. به همین دلیل استفاده از رژیمهای رایگان در اینترنت همچون برنامه غذایی  رژیم کانادایی  و سایر رژیم ها نمیتواند قابل اعتماد باشد و ممکن است به سلامتی شما صدمه بزند. همانطور که گفتیم، میتوان از توصیه هایی در برنامه رژیم لاغری یک ماهه رایگان استفاده کرد. مهمترین و کاربردی ترین آنها را برای شما در ادامه آوردهایم.

رژیم لاغری سریع رایگان

برنامه بهترین رژیم لاغری یک ماهه رایگان

در این بخش توصیه هایی برای شما آوردهایم که میتواند در این مسیر به عنوان یک برنامه رژیم لاغری یک ماهه رایگانبرای شما باشد. با اینحال چنانچه به یک برنامه اصولی که در آن نوع غذاهایی که در رژیم یک ماهه برای چاقی باید داشته باشد، نیاز دارید؛ میتوانید از راهنمایی های یک مشاور تغذیه استفاده نمایید.

وزن هدف خود را برای رژیم لاغری در یک ماه تعیین کنید

این قدم، نیازمند یک دید واقع گرایانه نسبت به کاهش وزن در یک دوره یک ماهه هست. برای هر کسی روشن است که 20 کیلو لاغری در یک ماه غیرقابل اجراست. چنانچه شما هدف خود را غیر منطقی و رویایی انتخاب کنید؛ درصورت عدم دست یابی به آن میتواند سبب آسیب روحی و ایجاد افسردگی ناشی از ناکامی شود.

همچنین بخوانید:  خواص آناناس را کشف کنید؛از سفر به آمریکای جنوبی با کلمب تا فواید سلامتی آن

نکتهای که در وزن هدف شما در یک دوره یک ماهه مطرح است، این است که چنان چه یک برنامه غذایی اصولی و سالم را رعایت کنید و در کنار آن تحرک کافی داشته باشید، میتوانید حدود ۴ تا ۶ کیلو وزن کم کنید. بنابراین وزن هدف خود را با توجه به این موضوع انتخاب نمایید.

جدول غذایی و برنامه کامل تهیه کنید

برای برنامه غذایی خود در این یک ماه، یک جدول غذایی تهیه کنید و یا در یک برنامه کارهایی که برای هر روز در نظر گرفته اید را یادداشت نمایید. در طول این یک ماه باید حتما از جدول برنامه خود پیروی کنید و برنامه هر روز را انجام دهید؛ پس پیش از شروع کاهش وزن سریع در یک ماه، اراده خود را افزایش دهید.

رژیم لاغری 8 کیلو در یک ماه

برای تحرک خود برنامه بریزید

تنها غذای رژیمی را معیار قرار ندهید و حتما یک برنامه منظم برای تحرک خود داشته باشید تا متابولیسم و سوخت و ساز شما افزایش پیدا کند. حتی تحرک در حد نیم ساعت نیز میتواند برای یک ماه کافی باشد و درصورت نیاز و بهمرور آن را افزایش دهید. پیادهروی، یکی از ورزشهایی است که میتواند به شما در کاهش وزن کمک کند. همچنین میتوانید از تردمیل استفاده کنید. ورزشی که برای چاقی پهلو و شکم انجام می دهید باید ضربان قلب شما را اندکی افزایش دهد، اما نه در حدی که به شما فشار بیاید.

رژیم لاغری 8 کیلو در یک ماه رایگان

کالری غذای خود را محاسبه کنید

جالب است بدانید تنها کم کردن ۵۰۰ کالری در روز، سبب میشود در رژیم غذایی برای کاهش وزن در یک هفته ۱ کیلو از وزن شما کم شود . در انتهای یک ماه از رژیم لاغری، ۴ کیلو کم میکنید. پس حتما کالری شماری را در کاهش وزن اصولیدر یک ماه بگنجانید تا برای شما عادت شود. به این روش میتوانید این عادت را در خود نهادینه کنید.

همچنین بخوانید:  دانه کینوا چیست و چگونه مصرف می‌شود؟!

کالری غذای خود را محاسبه کنید.

برای رژیم لاغری در یک ماه به خودتان انگیزه بدهید

یکی از راههایی که شاید اغلب آن را فراموش میکنیم و به همین دلیل در میان راه، دست از ادامه دادن رژیم غذایی خود برمیداریم، عدم انگیزه کافی و طولانی بودن مسیر است.

پس یک دفتر بردارید و هفتهای یکبار خود را وزن کنید و چنانچه زمان دارید اندازههای خود را بگیرید تا بدانید در ابتدای مسیر کدام بخش بدن شما نسبت به اندازه مناسب، چاق و بزرگتر است و به مرور مشاهده کنید کاهش وزن شما روی چاقی چه بخشهایی بیشتر تاثیر میگذارد. برای مثال ابعاد دور کمر یعنی شکم تخت، پهلو کاهش مییابد و یا دور ران یا دور بازو.

برای رژیم لاغری در یک ماه به خودتان انگیزه بدهید

عادات غذایی خود را تغییر دهید

حتما غذاهای سالم را جایگزین کنید و میوه و سبزی بیشتری مصرف کنید. فیبر نهتنها به کارکرد بهتر دستگاه گوارش شما کمک میکند؛ بلکه با پر کردن حجم معده شما کمک میکند تا به میزان کمتری غذای نیاز داشته باشید.

این توصیهها را در ابتدای راه حتما بهکار بگیرید و تاثیر آن را در روند کاهش وزن و سلامتی خود بببینید. با نهادینه کردن این توصیهها، میتوانید پس از کاهش وزن، آن را نگه دارید و یا به کاهش وزن ادامه دهید.

و هنگام غذا خوردن از تماشای تلوزیون پرهیز کنید.

رژیم لاغری در یک ماه

برنامه ۱ ماهه رژیمی

همانطور که گفتیم استفاده از انواع رژیم لاغری سریع رایگان که برای همه افراد به یکصورت تجویز میشود و اغلب مورد تایید پزشکان و مشاوران تغذیه نیست؛ به سلامت شما آسیب میزند و ممکن است تاثیری موقت داشته باشد. به همین دلیل رژیمهایی چون رژیم کانادایی که ادعا میکند در ۱۳ روز میتوانید وزن قابل توجهی را از دست بدهید را هرگز امتحان نکنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا