ورزش

فواید دوچرخه ثابت و چربی سوزی فوری در منزل

Rate this post

فواید دوچرخه ثابت کمتر از دوچرخه سواری در محیط آزاد نیست.ورزش کردن امری ضروری در برنامه روزانه هر انسان بخصوص کسانی که فرم عضلات و اندام برایشان مهم است، اهمیت زیادی دارد.چربی سوزی در مدت کم با انجام تمرینات ورزشی مداوم و خرید مکمل بدنسازی و مصرف آن امکان پذیر است.اگر عضم کرده اید که اندامی خوش فرم و بدون چربی اضافه داشته باشید این مقاله فوق العاده سبزینه راه  را از دست ندهید.

امروز در این مقاله از سبزینه راه نکات خیلی مفید و عملی و کاربردی را برای شما در نظر گرفته ایم.

دوچرخه ثابت چیست ؟

از جمله ورزش های هوازی که سوخت و ساز بدن را بالا میبرد دوچرخه سواری میباشد.در زندگی های امروزی مخصوصا با بوجود ترافیک ها و ساعات کاری طولانی زمان مناسب برای بیرون رفتن کم میباشد.بهترین انتخاب شما ورزش در منزل با وسیله های ورزشی مثل دوچرخه ثابت است.دوچرخه ثابت چربی اضافی پاها ،ران را کاهش میدهد.با انجام این ورزش نشاط و سر زندگی رو به بدنتان بدهید.

فواید ورزش با دوچرخه ثابت

این تمرین هوازی نسبت به سایر ورزش هایی که با وسایل ورزش در منزل یا باشگاه انجام میشود فشار کمتری به مفاصل مخصوصا مفاصل زانو وارد میکند این یکی از مهمترین فواید دوچرخه ثابت است.هنگام رکاب زدن خون سریعتر در قلب پمپاژ میشود.قلب سریعتر میزند و این امر باعث:

 1. تقویت قلب و عروق خونی و جلوگیری از خطر ابتلا سکته قلبی و مغزی
 2. تقویت بافت ریه و تنفس منظم
 3. بهبود جریان خون با پمپاژ سریعتر خون
 4. بالا بردن روحیه و نشاط،ضد افسردگی
 5. چربی سوزی و رسیدن به اندام مناسب
 6. تنظیم فشار خون و قند خون
 7. تنظیم خواب
همچنین بخوانید:  برای داشتن شکم تخت چه باید کرد؟

پیشنهاد می شود مقاله آموزشی بهترین مکمل برای دوچرخه سواری از مجله سبزینه راه را نیز مطالعه کنید.

چگونه دوچرخه ثابت چربی های بدن را کم میکند؟

انجام تمرین و تکرار آن بسته به اینکه چه میزان وزن باید کم کنید بستگی دارد.نهایت روزانه ۴۰ دقیقه رکاب ردن میتواند روند چربی سوزی را بوجود آورد.در کنار این ورزش داشتن رژیم غذایی مناسب و کم کالری حتما ضروریست.نمیشود هر چه که میخواهید بخورید و انتظار داشته باشید با دوچرخه ثابت معجزه کنید.گاهی برای تسریع روند چربی سوزی نیازمند مصرف مکمل ورزشی هستید. مکمل BCAA روند چربی سوزی را خیلی زود جلو میبرد و باعث رشد عضلات نیز میشود.

دوچرخه ثابت کدام عضلات را تقویت میکند؟

همانطور که مشخص است دوچرخه ثابت بیشتر روی عضلات پا ،ران ، شکم وباسن و همچنین بازو تاثیر گذار میباشد.پدال زدن مرتب و اصولی باعث تقویت عضلات همستریک و چهار سر ران میشود.بعضی ها فکر میکنند فواید دوچرخه ثابت فقط تقویت عضلات است اما باید بگوییم که با کاهش کلسترول و تری گلیسیرید خون به سلامت بدن هم کمک میکند.شما میتوانید پا هایی با چربی شل کمتر و عضلات سفت و خوش فرم داشته باشید.

پیشنهاد می شود مقاله آموزشی بهترین مکمل برای دونده ها را نیز مطالعه کنید تا با مکمل هایی که مناسب تقویقت عضلات ران و پلو ها در ورزش های دوچرخه سورای یا دوندگی هستند آشنا شوید.

آیا دوچرخه ثابت برای زنان هم مفید است؟

خواص دوچرخه ثابت برای بانوان و آقایان تقریبا یکسان است.با این تفاوت که هرمون های زنانه و مردانه باهم فرق میکند و انجام این ورزش برای مردان عضلات را برجسته میکند اما برای زنان خوش فرم و سفت که این جزئی از زیبایی اندام یک زن محسوب میشود.

همچنین بخوانید:  بهترین ورزش برای پوکی استخوان کدام است؟

آقایان معمولا از مکمل پروتئین وی همراه دوچرخه کار کردن استفاده میکنند که حجم عضلانی خود را بیشتر کنند.این ورزش برای زنان استقامت پا ها را بالا میبرد و فرم زیبایی به آنها میدهد.

از شر اندام های چاق و بدفرم شکل خلاص شوید!

بعضی ها بر این باور هستند که دوچرخه سواری باعث چاق شدن ران ها و باسن میگردد. در جواب  این سوال که آیا دوچرخه ثابت لاغر میکند؟

باید بگوییم بله،اگر شدت و استقامت دوچرخه ثابت را بالا ببرید چربی ران ها اطراف آن،شکم و پهلو ها در سوخت و ساز بدن کاهش میابد .و علاوه بر فرم دادن به باسن با توجه به شکل بدن هر شخص باعث تقویت ماهیچه ها نیز میشود.شما میتوانید از پروتئین کازئین برای افزایش حجم عضلات استفاده کنید.از فواید دوچرخه ثابت بدست آوردن تناسب اندام در کنار اهداف شخصی از فرم دلخواه بدن میباشد.

درمان بیماری با دوچرخه ثابت

اکثر ورزش های هوازی سیستم ایمنی بدن را تقویت میکنند.اگر شما سیستم ایمنی قوی داشته باشید در مقابله با اکثر بیماری های ویروسی به عنوان مثال کرونا و بیماری های باکتریایی مقابله کنید و کمتر احساس ضعف و نا توانی کنید.

همچنین با سوزاندن کالری از بدن و مصرف گلوکز برای سوخت و ساز بدن در حین استفاده از این وسیله به درمان بیماری دیابت نوع ۲ کمک میکنید.درمان افسردگی و بیماری های عصبی از جمله مزیت های استفاده از دوچرخه ثابت میباشد.

چند نوع دوچرخه ثابت داریم؟

دوچرخه ثابت یکی از وسایل و تجهیزات ورزشی محسوب میشود که هم نوع خانگی  و هم نوع باشگاهی دارد.دوچرخه ثابت ایستاده یا اسپینینگ که شباهت زیادی از نظر کارایی به دوچرخه متحرک دارد.و دوچرخه ثابت نشسته که کوتاهتر از مدل اول میباشد.از جمله کاربردهای این دو مدل میتوان موارد زیر را نام برد:

همچنین بخوانید:  فواید ورزش صبحگاهی

۱-  دوچرخه ثابت ایستاده

کار کردن با این مدل بیشتر ماهیچه های شکم را درگیر میکند.کسانی که شکم بزرگی دارند و حجم چربی شکمشان زیاد شده بهتر است از این مدل استفاده کنند.البته افراد جوان یا کسانی که مشکل کمر درد ندارند از این مدل استفاده کنند.

۲-  دوچرخه ثابت نشسته

انجام فعالیت ورزشی با این مدل وسیله ورزشی فشار کمتری به ستون فقرات وارد میکند.برای کسانی که مشکل ستون فقرات و کمر درد دارند مناسب تر است.زیبایی عضلات پا و ران و باسن با هر دو نوع دوچرخه یکسان است.

بدنسازی با دوچرخه ثابت به آسانی آب خوردن!

بدنسازی یکی از انواع فعالیت های بدنی است که شکل دادن به ماهیچه ها و اندام های بدن درحین حال چربی سوزی و لاغری در کنار تقویت عضله از جمله اهداف این ورزش است.دوچرخه ثابت یکی از وسایل کاربردی برای بدنسازی است،

زیرا با رکاب زدن و مسلط شدن روی دوچرخه بدن هرمون اندروفین ترشح میکند.تقویت عضلات و چربی سوزی از اثرات این هرمون است.مقاومت بدنی را بالا میبرد و تفکیک ماهیچه و زیبایی اندام از جمله فواید دوچرخه ثابت است.

دوچرخه ثابت کمک کننده به مفاصل

گاهی مفاصل در اثر بی تحرکی خشک میشوند.بله واقعا خشک میشوند.مایع بین مفصلی در اثر تحرک کم و افزایش سن به تدریج کم میشود.حتما افرادی را  در پارک ها و باشگاه های ورزشی و یاحتی در منطقه های کوهنوردی، ۷۰ یا ۸۰ ساله ولی با توان بالا دیده اید.

راز این موفقیت چیست؟ورزش و تحرک و تغذیه سالم دو عامل جوان کننده بدن و مفاصل هستند.دوچرخه ثابت یکی از وسایلی است که این امکان رو حتی در منزل فراهم میکند.از جمله فواید این وسیله روی مفاصل:

 1. فشار کمتر روی مفاصل نسبت به ورزش دو
 2. تقویت مفاصل زانو
 3. کمک به درمان آرتریت و درد مفاصل
 4. تاثیر مثبت رو مفاصل لگن،بازو و دست

 

منبع : banidaroo.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا