تناسب اندام

مزایای طناب زدن برای بدن

Rate this post

بوکسورهای قدیمی می‌دانستند چه کار می‌کنند! با توجه به مطالعاتی که انجام شده است، ۱۰ دقیقه طناب زدن، می‌تواند به اندازه‌ی دویدن با سرعت ۵ کیلومتر در دقیقه کالُری بسوزاند. بنابراین، جای تعجب نیست که بسیاری از حرفه‌ای‌های تناسب اندام می‌گویند که یک طناب، بهترین وسیله‌ی ورزشی است که می‌توانید داشته باشید! در ادامه ۵ دلیل بر اثبات این ادعا برایتان آورده‌ایم:

با خواندن این مطب در مجله تغذیه سبزینه راه نگرش تان به آموزه هایتان در این حوزه عمیق تر خواهد شد.

  1. هزینه

بر خلاف تردمیل، الپتیکال یا دیگر ماشین‌های تمرینات کاردیو، می‌توانید با چند ده هزار تومان، طنابی با کیفیت خوب بخرید؛ و خوشبختانه یک طناب با کیفیت اگر ده سال برایتان عمر نکند، حداقل یک سال جواب تمریناتتان را خواهد داد.

  1. حمل و نقل

می‌توانید طنابتان را همه جا همراهتان ببرید، و همه جا هم از آن استفاده کنید! چه درون خانه و چه در فضاهای آزاد.

  1. کسب قدرت

پریدن، استحکام استخوان‌هایتان را افزایش داده و قدرت کلی بدنتان را زیاد می‌کند. ورزشکاران با استفاده از تمرین طناب زدن، توانایی پرش ارتفاعشان را بهبود می‌بخشند!

  1. بهبود هماهنگی

طناب زدن شما را وادار می‌کند تا سرعت موزونی را حفظ کنید و به فرم صحیحی تمرین را اجرا کنید، در غیر اینصورت نخواهید توانست طناب بزنید. بنابراین هماهنگی بدنتان ارتقا پیدا خواهد کرد.

پریدن، تقریباً همه‌ی عضلات را درگیر می‌کند. خیلی‌ها گزارش کرده‌اند که این تمرین، تنها چیزی است که برای چربی سوزی به آن احتیاج دارند!

همچنین بخوانید:  با ساعت ورزشی V800 پلار آشنا شوید

۳۰ بار طناب بزنید، بصورتی که طناب از جلو شروع به چرخش کند. اگر در حین تمرین دچار خطایی شدید، هیچ مشکلی نیست، ادامه دهید تا ۳۰ تکرار انجام پذیرد. حالا ۳۰ ثانیه استراحت کنید، و دوباره ۳۰ بار دیگر طناب بزنید، اما اینبار بصورتی که طناب از پشت شروع به چرخش کند (توجه: این حالت، سخت‌تر است.) پس از اتمام این دور، دوباره استراحت کنید.

بسیار خب، این یک ست تمرینتان خواهد بود. شما باید با توجه به مقاومتتان، بین ۴ تا ۸ ست این تمرین را تکرار کنید. اگر تابحال طناب نزده‌اید، یا مدت زیادی از آخرین بار می‌گذرد، به مدت چند روز باید ادای طناب زدن را در بیاورید! بدین شکل که فکر کنید در حال استفاده از طناب هستید، باید مچ‌هایتان را همزمان با پریدن بچرخانید.

شاید این کار احمقانه بنظر برسد، اما بدنتان برای تنظیم سرعت و شرایط طناب زدن آماده خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا