روانشناسی

نشانه هایی که می گویند شخصی عاشق شماست !

Rate this post

برای اینکه بدانید شخصی عاشق شماست یا نه، نیازی نیست رک باشید و مستقیم از خودش سؤال کنید! کافی است توجه بیشتری به زبان بدن آن شخص داشته باشید. حرکات بدن او می تواند چیزهای زیادی را درباره ی او فاش کند.

در ادامه این مقاله از مجله سبزینه راه،  درباره ی نشانه های رفتاری ای صحبت خواهیم کرد که می گویند شخصی نسبت به شما بی تفاوت نیست.

امروز در این مقاله از سبزینه راه نکات خیلی مفید و عملی و کاربردی را برای شما در نظر گرفته ایم.

۱- سعی می کند اجسام بینتان را از سر راه بر دارد

ما آدم ها وقتی با کسی که از او خوشمان می آید ارتباط برقرار می کنیم، سعی می کنیم همه ی موانع فیزیکی ای که میان ما قرار دارد را از سر راه برداریم. البته عکس این مسأله هم صدق می کند. این موانع می توانند هر شیئی مثل لیوان، بشقاب، کیف و بالش باشد.

برای مثال، اگر کسی لیوان خود را میان خود و شما قرار دهد، احتمالاً هیچ علاقه یا دوستی ای میان شما وجود ندارد. یا اگر زنی هنگام صحبت با مردی کیفش را جلوی خود بگیرد، به احتمال زیاد بیش از این به مرد نزدیک نخواهد شد.

همچنین بخوانید:  استرس و اضطراب چه تفاوتی با هم دارند؟

۲- کنسل کردن هر چیزی برای بودن با شما

وقتی کسی حاضر است همه برنامه های دیگر خود را لغو کند تا شما را ببیند، این مساله یک نشانه قوی برای علاقمند بودنش به شماست.

۳- خودش را به شما نزدیک می کند

آدم ها به طور ناخودآگاه دوست دارند به کسانی که از آن ها خوش شان می آید از نظر فیزیکی نزدیک تر شوند و برعکس، از کسانی که از آن ها خوش شان نمی آید فاصله می گیرند. عاشق

این الگوی رفتاری به میل ما برای حفظ قلمروی شخصی مان از «شکارچیان» برمی گردد، امری که در دوران زندگی بشر اولیه وجود داشت.

نشانه هایی مثل خم کردن سرتان به سمت یک شخص یا روی خود را به سمت او کردن نشان می دهد که شما نسبت به کسی که با او در حال صحبت هستید بی تفاوت نیستید. عاشق

۴- موهایش را با انگشتانش تاب میدهد

نشانه بسیار واضحی از علاقمند بودن او است. محددا ممکن است برخی خانمها بگویند این حرکت بسیار سطح پایین است و فقط دختران جوان این کار را انجام میدهند ! اما در واقعیت خواهید دید که ضمیر ناخودآگاه این حرکت را ایجاد خواهد کرد.

۵- وقتی احتمال میدهد شما را ببیند، لباسهای مورد علاقه اش را میپوشد و به ظاهر خود اهمیت میدهد !

این مورد نیز یک سیگنال بسیار روشن علاقه است.

۶- چیز مشخصی نمیخواهد

اگر کسی شما را دوست داشته باشد، خواهید دید که بدون دلیل مشخصی، با شما ارتباط برقرار کرده و مثلا طی یک تماس سوالاتی میپرسد.

در واقع سوالهایی میکند که میداند شما پاسخ آنرا میدانید.

همچنین بخوانید:  هنر درمانی چیست؟ مزایا و نحوه استفاده

اگر فرد مذکور باهوش باشد، دلایل خوبی را خواهد یافت که با شما تماس بگیرد اما به هر شکل وقتی تعداد این تماسها زیاد میشود، معمولا نشان دهنده این است که حسی در پشت این تماسها وجود دارد. عاشق

۷- وقتی مدام درباره شما حرف میزند

وقتی افراد عاشق کسی میشوند، مدام درباره او حرف میزنند، به هربهانه ایی از او میگویند و در شرایط مختلف از او نام میبرند.

باید بدانید که این رفتار نیز بصورت ناخودآگاه رخ میدهد و فرد دوست دارد جملاتش را به کسی که به او علاقه دارد گره بزند.

۸- خوشحالی و حس خوب

او زمانی که با شما حرف میزند، مدام لبخند میزند حتی اگر دلیلی برای لبخندهایش وجود نداشته باشد.

در اکثر موارد او سعی خواهد کرد که لبخند خود را مخفی کند و به همین علت طوری بنظر میرسد که گویی قصد دارد لبخند خود را مخفی نگاه دارد.

۹- خانم یا آقای همه جا حاضر

دیدن چندین باره ی او بصورت اتفاقی و در مکانهای مختلف، نشان دیگری است. البته این دیدارها اتفاقی نیستند، بلکه آن فرد بصورت ناخودآگاه سعی دارد برنامه خود را با برنامه شما هماهنگ کند.

۱۰- زاویه ایستادن

اینکه فرد مذکور خود را مدام در جهت شما نگاه دارد یک سیگنال آشکار است.

اگر فرد مذکور با دوستانش ایستاده باشد اما بدن خود را بسمت شما نشانه گرفته است، این موضوع یک سیگنال بسیار قوی است که او جذب شما شده است.

وقتی که شانه های فرد، موازی شانه های شماست و پاهایش به سمت شما اشاره میکند، یک نشانه قدرتمند از سوی ضمیر ناخودآگاه اوست که باید به آن توجه کنید. عاشق

۱۱- تعریف و تمجیدهای ریاکارانه ای از شما می کند

بسیاری از افراد از کسانی که از آن ها خوش شان می آید تعریف و تمجید نمی کنند، آن هم به یک دلیل ساده: آن ها فکر می کنند شما آنقدر بی عیب و نقص هستید که لازم نیست این نکته را به شما یادآوری کنند.

همچنین بخوانید:  چرا افراد باهوش تنهاتر هستند؟

به همین خاطر وقتی هم که از شما تعریفی می کنند، تعریف و تمجیدشان زورکی و حتی ریاکارانه به نظر می رسد. آن شخص فکر می کند که شما به خوبی خودتان واقفید، به همین خاطر احساس راحتی نمی کند و همین باعث می شود حرف های بی معنی بزند.

۱۲- وقتی با او راه می روید، سعی می کند پشت سرتان قدم بردارد

اگر مردی بدون توجه به شما جلوی شما راه می رود، از نقطه نظر روانشناختی بدان معنی است که او به فقط به خودش اهمیت می دهد و علاقه ی چندانی به شما ندارد.

اگر کسی پشت شما راه می رود، احتمالاً از شما خوش شان می آید. اما اگر کنار شما و با همان سرعت شما راه می رود، این نشانه ای قطعی است و می گوید که این شخص از شما خوشش می آید. عاشق

۱۳- کمتر پلک می زند

وقتی کسی از شخصی که با او در حال صحبت است خوشش نمی آید، به طور ناخودگاه چشم های خود را می بندد. پلک ها مانند نوعی مانع عمل می کنند که به دیده نشدن آن شخص کمک می کنند. اما اگر کسی از شما خوشش بیاید کمتر پلک می زند.

۱۴- سعی میکند آسیب ناپذیر به نظر برسد

مردها وقتی در برابر زنی که از او خوش شان می آید قرار می گیرند این احتمال وجود دارد که آسیب پذیری خود را به نوعی آشکار کنند.

یکی از چیزهایی که آسیب پذیری آن ها را به شکلی نامحسوس نشان می دهد این است که آن ها دست های خود را روی لگن شان می گذارند و شکم خود را با دست نمی پوشانند.

این حالت شاید متکبرانه یا حتی تهدید آمیز به نظر برسد، اما معمولاً یک معنی بیشتر ندارد؛ اینکه آن شخص بی اختیار سعی دارد به شما نشان دهد که پذیرای شما است.

 


صبر کنید

اطلاعات گردآوری شده در این مقاله برای اهداف آموزشی بوده و برای این است که درباره روانشناسی ایجاد علاقه و عشق، اطلاعات بیشنری بدست آورید یا اینکه یک ازدواج را از متلاشی شدن حفظ کنید.

هرگز نباید از آن برای عاشق کردن دیگران به خود استفاده کنید. اگر از آن استفاده نادرستی میکنید، هرگز مارا سرزنش نکنید. شما مسئول چیزی هستید که با این علم انجام میدهید.

منبع : gazane.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا