سلامتی

هشدار، قهوه این داروها را بی‌اثر می‌کند!

Rate this post

مطالعات نشان می‌دهد قهوه به‌طور قابل توجهی بر جذب، انتشار، متابولیسم و ‌دفع بسیاری از داروها تاثیر می‌گذارد.

گاهی اوقات، شما ناچارید همه‌ کارهای روزانه‌ خود را با سایر امور هماهنگ کنید و در زمانی مناسب انجام دهید. اما آیا همین که مصرف داروهای خود را به یاد داشته باشید کافی است و مصرف آن همراه با نوشیدن قهوه اهمیتی ندارد؟ یک مطالعه‌ جدید در مورد مصرف دارو در افراد دوستدار قهوه نگرانی‌هایی را به وجود آورده است. نتایج این مطالعه را در مجله سبزینه راه با عنوان این داروها را هرگز با قهوه نخورید بخوانید.

امروز در این مقاله از سبزینه راه نکات خیلی مفید و عملی و کاربردی را برای شما در نظر گرفته ایم.

این داروها را هرگز با قهوه نخورید

آگاه شدن از یک کشف جدید در مورد یکی از فواید قهوه برای سلامتی، همیشه هیجان‌انگیز است. با این حال، یک بررسی جدید نشان داد که باید برای جلوگیری از تداخل، مصرف قهوه در زمانی بسیار نزدیک به دارو، مورد توجه قرار گیرد. این یافته با مطالعه‌ای که در سال ۲۰۲۰ توسط دو محقق داروساز در اتیوپی انجام شد، مطابقت دارد. در زیر برخی از داروهایی که مصرف آن‌ها با قهوه مشکل ساز است را نام برده‌ایم.

داروهای تیروئید

متخصصین می‌گویند که داروهای مربوط به تیروئید باید با معده خالی مصرف شوند. به توصیه متخصصین همراه با این دارو حداقل به مدت نیم ساعت هیچ چیز دیگری نباید مصرف شود. دلیل این است که بدن بتواند داروی تیروئید را جذب کند.

همچنین بخوانید:  ریزش مو را برای همیشه متوقف کنید | درمان ریزش مو با ماساژ کف سر

داروهای پوکی استخوان

مصرف همزمان داروهای پوکی استخوان و قهوه باعث کاهش یافتن اثرات دارو روی بدن شما می‌شود.

داروی رفلکس اسید

پزشکان می‌گویند داروهای ضد رفلکس اسید معده، وقتی به عنوان اولین خوراکی در صبح، قبل از خوردن یا نوشیدن هر خوراکی دیگری مصرف می‌شوند، بهترین عملکرد را دارند. همچنین باید به خاطر داشته باشید که به این دلیل که قهوه حاوی اسید است، ممکن است مشکلی را که به خاطر آن، داروی رفلکس معده مصرف می‌کنید، تشدید کند.

داروهای پوکی استخوان

داروهای تورم پا

به اعتقاد متخصصین به طور کلی کافئین، هورمونی را که موجب تحریک احتباس آب در بدن می‌شود، سرکوب می‌کند، بنابراین یک ماده‌ دیورتیک است. این بدان معناست که کافئین موجود در قهوه می‌تواند داروهای مدر را تقویت کند. مانند داروهای مورد استفاده برای درمان ورم پاها.

داروهای نارسایی قلبی

به دلیل خاصیت ادرارآور بودن کافئین، بیماران تحت درمان نارسایی قلبی باید مواظب نوشیدن قهوه دارای کافئین باشند.

داروهای درمان کم‌توجهی

به گفته‌ متخصصین اگر به علت تشخیص حواس‌پرتی، بیش فعالی یا تکانشگری از دارو استفاده می‌کنید، باید بدانید که کافئین موجود در قهوه می‌تواند همه چیز را تشدید کند و احتمالا سیستم بدن شما کمتر از دارو سود خواهد برد.

داروی سرماخوردگی

برخی داروهای سرماخوردگی، محرک هستند. اگر مایلید که در دوران سرماخوردگی در طی روز خواب کوتاهی داشته باشید، توجه کنید که نوشیدن قهوه در حین مصرف برخی داروهای ضدسرماخوردگی می‌تواند استراحت را دشوارتر کند.

این‌ مواردی که بدان اشاره شد به این معنا نیست که شما باید این نوشیدنی محبوبتان را رها کنید. بلکه نیاز است برای مصرف داروهایتان برنامه‌ریزی کنید تا تداخلی با قهوه‌ مصرفی‌تان نداشته باشند.

همچنین بخوانید:  صبحانه مخصوص پاکسازی کبد چرب چیست؟

قهوه این داروها را بی‌اثر می‌کند

 

منبع : deltapayam.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا