سلامتی

کدام درد قفسه سینه را باید جدی بگیرید؟

سکته قلبی یک وضعیت پزشکی است که در صورت توقف اکسیژن‌رسانی به قلب بروز می‌کند. حمله قلبی زمانی رخ می‌‌دهد که یک یا چند بخش از عضله قلب اکسیژن کافی دریافت نکنند.

با خواندن این مطب در مجله سلامتی سبزینه راه نگرش تان به آموزه هایتان در این حوزه عمیق تر خواهد شد.

در بیشتر موارد درد در قفسه سینه و ادامه درد در سمت چپ بدن را نشانه‌ای از سکته قلبی می‌دانند. اما باید کدام درد قفسه سینه را جدی بگیرید ؟ در مجله سبزینه راه به این سوال پاسخ می‌دهیم.

درد قفسه سینه را جدی بگیرید

متخصصین درباره اینکه زمان طلایی درمان سکته چقدر است؟‌ گفتند: وقتی فرد دچار سکته قلبی می‌شود و علائمی پیدا می‌کند که موید گرفتگی عروق کرونر و سکته حاد قلبی است، باید هرچه زودتر خود را به مراکز درمانی برساند تا درمان باعث شود گرفتگی عروقش برطرف شود و احتمال سالم ماندن عضله قلبش بیشتر است.

در ۹۰ دقیقه اول بروز سکته قلبی خیلی مهم است. به خصوص برطرف شدن انسداد گرفتگی عروق کرونر که به صورت آنژیوگرافی است و خوشبختانه اکنون در مراکز درمانی به صورت اورژانس نیز این کار انجام می‌شود.

در مراکزی که امکانات کمتری داشته باشند برای فرد داروهای تزریقی استفاده می‌کنند تا باعث شود انسداد برطرف شود، اما بیمار نیاز دارد به مراکز مجهزتر اعزام شود.

علائم سکته قلبی چقدر طول می‌کشد؟

تیر کشیدن قفسه سینه نشانه چیست؟

به طور معمول درد در زیر قفسه سینه یکی از سریع‌ترین دردهایی است که فرد در طول عمرش تجربه کرده است و اگر حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه طول بکشد و اگر به علت سکته باشد، برطرف نمی‌شود.

همچنین بخوانید:  ۶ فایده موز سیاه شده که نمی‌دانید

دردهایی که کشنده است و دردهایی که حالتی خنجری و تیز دارند و در حد ثانیه است بیشترشان نگران کننده نیستند و ممکن است به خاطر استرس باشد.

البته هرچه سن فرد بالاتر باشد، فاکتورهای خطر بیشتر است و این دردها باید جدی تر گرفته شود، اما تیر کشیدن به تنهایی نشانه گرفتن عروق کرونر نیست.

تیر کشیدن قفسه سینه نشانه چیست؟

علائم سکته قلبی چقدر طول می‌کشد؟

بعضی از حملات قلبی به‌طور ناگهانی شروع می‌شوند اما در موارد دیگری بسیاری از افراد چند ساعت، چند روز یا چند هفته قبل علائم و نشانه‌های هشداردهنده را احساس می‌کنند. درد یا فشار قفسه سینه که مدام تکرار می‌شود و با استراحت از بین نمی‌رود ممکن است یک علامت هشداردهنده اولیه چند روز قبل از وقوع سکته باشد. این علامت به دلیل کاهش جریان خون به قلب بروز می‌کند.

علائم حملات قلبی و سکته خفیف ممکن است فقط دو تا ۵ دقیقه طول بکشد و سپس با استراحت متوقف شود اما یک حمله قلبی کامل که در آن عروق به‌طور کامل بسته‌شده‌اند می‌تواند بیش از ۲۰ دقیقه طول بکشد. زمان بهبودی پس از حمله قلبی به میزان آسیب عضله قلب بستگی دارد. برخی افراد ممکن است آن‌قدر بهبودی سریعی داشته باشند که دو هفته پس از حمله قلبی به سر کار بازگردند، اما برخی دیگر ممکن است چندین ماه طول بکشد تا به حالت طبیعی برگردند.

پیشگیری از سکته قلبی

 

منبع : deltapayam.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا