سبک زندگی

رنگ گرم چیست؟ تمام کاربردها و ویژگی ها انواع رنگ گرم را بدانید

Rate this post

یکی از مهمترین المان ها در دیزاین و طراحی داخلی و یا مد و استایل، استفاده از پالت های رنگ گرم است. مهم است شما در مورد انواع رنگ گرم و ویژگی های آنها اطلاعات لازم را داشته باشید تا بتوانید بهترین پالت های رنگی را برای مد و استایل و یا دیزاین خود انتخاب کنید. در این مطلب از مجله سبزینه راه (https://vaghtemod.ir/)، تمام آنچه درباره رنگ گرم باید بدانید را به شما آموزش میدهیم.

امروز در این مقاله از سبزینه راه نکات خیلی مفید و عملی و کاربردی را برای شما در نظر گرفته ایم.

رنگ گرم، واژه ای که تا حد زیادی، خود بیان کننده ی نوع ماهیت این سری از پالت های رنگی است. به رنگ های مانند قرمز، زرد، نارنجی، زرد، سبز و ترکیب رنگی آن ها با هم، که باعث افزایش هیجان و آدرنالین در شما می شود؛ رنگ گرم (Warm Colors) می گویند. دلیل گرمی این رنگ ها از دمای آن ها نیست. در واقع رنگ های گرم؛ شما را به یاد اجزایی که مانند نور خورشید و گرم بودن می اندازد و این باعث میشود بدن ناخود آگاه به هیجانات مربوط به آن ها بپردازد.

تمام خصوصیات رنگ های گرم مانند قرمز که آن ها را از رنگ های سرد جدا کرده است.

 

ویژگی ها و خصوصیات رنگ گرم چیست؟!

رنگ های گرم؛ معمولا بیانگر هیجانات و انرژی زیاد مانند نور خورشید، آتش و گرما هستند. با توجه به این خصوصیات، رنگ های گرم به لباس، استایل و دیزاین محیط شما، حس صمیمیت و گرمی بیشتری خواهد بخشید.
توصیه میکنیم انواع رنگ گرم را با رنگ های خنثی ست کنید. رنگ های گرم مانند قرمز؛ به دلیل تلقین حس صمیمیت و هیجان، باعث میشود فضا کوچکتر به نظر برسد.
از این رنگ ها معمولا در مد و استایل های صمیمی تر برای لباس استفاده میکنند. اگر نیاز دارید، محل کارتان صمیمی تر به نظر برسد؛ از ترکیب رنگ های گرم در دیزاین آن استفاده کنید.

 

همچنین بخوانید:  روش‌های پوشاندن موهای سفید

از رنگ های گرم (warm colors)؛ اغلب در سبک های سنتی استفاده می شد. حتما، شما هم نمونه آن را در لباس های قدیمی و یا پنجره های رنگی سنتی دیده اید. اما در سبک های مدرن مد و استایل نیز از ترکیب رنگ های گرم با رنگ های سنتی و رنگ سرد استفاده می کنند. رنگ های گرم نقش اساسی در مد و استایل سنتی دارد.

 

اساسی ترین رنگ های گرم شامل این موارد هستند

  • رنگ قرمز
  • رنگ زرد
  • رنگ نارنجی
  • رنگ سبز
انواع رنگ های گرم در این عکس مشاهده می کنید. بارزترین نمونه رنگ گرم در طبیعت؛ رنگ برگهای پاییزی است.

نکات مهم در مورد انواع رنگ گرم

  • در طبیعت از رنگ های گرم؛ به وفور و ظرافت استفاده شده است. نمونه آن را میتوان در برگ های پاییزی مشاهده کرد. نور افتاب، رنگ های زیبایی پاییزی، برگ های زرد درختان از نمونه های بارز ترکیب رنگی گرم توسط طبیعت است.
  • اگر شخصیت درونگرای دارید؛ شاید یک پالت رنگ گرم روشن در دیزاین منزل شما به خوبی کار نکند و با شما سازگار نباشد. بهتر است در مورد روانشناسی رنگ ها که در مطالب قبلی مجله سبزینه راه درمورد آنها توضیح داده شد، بیشتر بدانید.

از نظر روانشانی رنگ ها؛ کسانی که تیپ شخصیتی برون گرایی دارند؛ عاشق رنگ های گرم می شوند. رنگ های گرم؛ به این افراد برونگرا کمک کرده و به راحتی با این سبک از رنگ ها ارتباط برقرار می‌کنند. رنگ های خنثی مانند سفید، مشکی، خاکستری، به خوبی با رنگ های گرم ست می‌شوند.

توضیه میکنم مقاله علمی روانشناسی رنگ ها و تاثیر مثبت و منفی آن ها در زندگی را مطالعه کنید.

همچنین بخوانید:  بهترین پارچه مناسب پاییز کدام است؟! کدام یک از انواع پارچه پاییزی برای شما بهتر است؟!

استفاده از رنگ های گرم در مد و استایل به چه صورت است؟

استفاده از رنگ های گرم در صنعت مد و استایل

همانطور که در بالا با هم یاد گرفتیم، رنگ گرم به شما حس هیجان و صمیمیت زیادی می دهد. این طیف رنگی؛ همچون نور خورشید پر انرژی بوده و به شما طراوت و شادابی زیادی می بخشد.
در گذشتته از رنگ گرم در مد و استایل لباس های خود استفاده بسیار زیادی می کردند. اما با گذشت زمان و دوری انسان ها از هم و رفتن به سمت زندگی صنعتی، رنگ های سرد جای خود را به رنگ های گرم در صنعت مد و زیبایی دادند. امروزه در استایل های صمیمی به خوبی از رنگ های گرم بهره می گیرند.

مطالعه بیشتر درباره رنگ ها در مد و استایل: چه رنگهای شما را لاغر تر نشان میدهد؟ چه طرح هایی شما را لاغرتر نشان میدهد!؟.

استفاده از رنگ گرم در دیزاین و طراحی منزل به چه صورت است؟

از رنگ گرم در دیزاین و طراحی منزل و محل کار استفاده ویژه می شود.

همانطور که در بالا خواندیم، خصوصیت منحصربه فرد رنگ های گرم؛ ایجاد حس صمیمیت و انرژی زیاد در بیننده است. افراد جسور، از رنگ گرم در دیزاین و طراحی انواع سبک و مدل دکوراسیون خود استفاده ویژه می کنند.
توصیه می‌کنیم اگر محل کار شما، نیاز به محیط صمیمی و گرم مانند محیط کار تجارت محلی را دارد از رنگ های گرمی مانند نارنجی، زرد و به خصوص سبز استفاده کنید. این رنگ ها برای شما و مخاطبان شما حس آرامش و صمیمیت بیشتری را القا میکند.

بهتر است از ترکیب رنگ های گرم و خنثی در دیزاین محل کار و خانه خود استفاده کنید تا اصول مزه رنگ ها در دکوراسیون شما رعایت شود.

همچنین بخوانید:  محافظت از پوست دربرابر آفتاب

با استفاده از انواع رنگ گرم، زندگی خود را زیباتر کنید

با هم در این مطلب از مجله سبزینه راه، با همه خصوصیات و انواع رنگ های گرم آشنا شدیم. اکنون شما نیز میتوانید به صورت جسورانه ای از این ترکیب رنگی جذاب در دیزاین منزل و یا مدل و استایل خود بهره بگیرید. انرژی رنگ های گرم بسیار زیاد است و میتوانید از این امر، در استایل خود استفاده ویژه ای کنید.
شما چه تجربه ای در استفاده از رنگ های گرم دارید؟! لطفا نظرات خود را در قسمت پایین بنویسید و تجربه های خود در استفاده از این ترکیب رنگی پرانرژی با دیگران به اشتراک بگذارید.

رنگ گرم چیست؟

به مجموعه ای از رنگ های ویژه که در این مطلب توضیح داده شده و از انرژی بسیار زیادی برخودار هستند، رنگ های گرم میگویند.

استفاده از انواع رنگ گرم در زندگی ما چه تاثیری دارد؟

همانطور که توضیح دادیم، هر کدام از انواع رنگ های گرم، ویژگی منحصر به فردی دارند. اما استفاده از این نوع پالت های رنگی در مد و استایل و دکوراسیون شما بسیار مهم است چرا که به زندگی شما گرما و انرژی زیادی خواهد داد.

از رنگ های گرم در طبیعت استفاده شده است؟

در تمام طبیعت به صورت بسیار گسترده از این طیف رنگ های گرم به دلیل انرژی زیادی که از خود ساطع میکنند استفاده شده است. رنگ های گرم چه در نور آفتاب و چه در برگ های درختان در پاییز، وجود دارد.

منبع : vaghtemod.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا