روانشناسی

انگیزه برای لاغری می‌خواهید؟!

همه افراد در زندگی برای انجام کارهایی که به صبر و تلاش زیادی نیاز دارد، به دنبال انگیزه می‌گردند. همانطور که به انگیزه برای درس خواندن نیاز داریم، برای لاغر شدن نیز باید اراده و انگیزه کافی داشته باشیم. حالا مسئله اصلی این است که انگیزه برای لاغری را چگونه ایجاد کنیم تا در این مسیر دشوار، دوام بیاوریم؟! نه تنها لاغر شدن دشوار است، بلکه مسیری طولانی دارد که در این بین، افراد ممکن است به دلایل مختلفی، همچون کمبود مواد مغذی در اثر رژیم‌های اشتباه، دچار اختلالاتی همچون افسردگی شوند؛ بنابراین بسیاری از افراد نیاز به روانشناسی رژیم لاغری دارند تا بتوانند این مسیر را طی کنند. سعی کرده‌ایم یک متن انگیزشی برای لاغری رژیم کتوژنیک تهیه کنیم تا به شما برای شروع لاغری و پیمودن این مسیر کمک کند. پس تا انتهای این مطلب با سبزینه راه همراه باشید.

امروز در این مقاله از سبزینه راه نکات خیلی مفید و عملی و کاربردی را برای شما در نظر گرفته ایم.

توصیه هایی برای لاغر شدن

توصیه هایی برای لاغر شدن

در این بخش چند نکته از روانشناسی رژیم لاغری را برای شما آورده‌ایم که در مسیر شروع لاغری می‌تواند برای شما انگیزه کافی ایجاد کند.

۱.خودتان را دوست داشته باشید و ببخشید.

برای اینکه بتوانید یک رژیم غذایی را تا آخر مسیر ادامه دهید، ابتدا باید قبول کنید که در هر حالتی نه تنها زیبا، بلکه بسیار دوست‌داشتنی و عزیز هستید. در حقیقت زیبایی، لیاقت و ارزشمندی شما به وزن شما بستگی ندارد، اینکه چه شخصیتی دارید و با دیگران چگونه رفتار می‌کنید، ارزش شما را تعیین می‌کند. حتی اگر افرادی تنها از روی ظاهر قضاوت می‌کنند؛ این شما هستید که به آن‌ها نشان می‌دهید تنها ظاهر شما نیست که اهمیت دارد. پس خودتان را اول از همه دوست داشته باشید و برای اشتباهاتی که انجام داده‌اید، رژیم‌هایی که نتوانستید تا آخر ادامه دهید، پرخوری‌هایی که داشته‌اید و کارهایی که به‌خاطر آن‌ها ناراحت هستید، ببخشید.

همچنین بخوانید:  رابطه افسردگی و اضطراب با دردهای عصبی

۲.هدف خود را تعیین کنید.

مهم‌ترین مسئله‌ای که باید بدانید، هدف شما از لاغر شدن است. مهم است بدانید که می‌خواهید چقدر وزن کم کنید، بیشتر روی کدام قسمت‌ها تمرکز کنید و به چه مدت زمان نیاز دارید. نکته‌ای که در این مسیر اهمیت دارد، این است که نباید میزان وزن هدف خود را غیرمنطقی و هیجانی تعیین کنید. لازم است در ابتدای مسیر شروع لاغری بدانید که وزن مناسب با قد شما چقدر است؛ سپس تفاوت آن از وزن کنونی خود را به‌دست آورید. چنانچه اختلاف این دو عدد زیاد است، حتما باید زمان طولانی را برای رژیم خود در نظر بگیرید و توقع نداشته باشید در یک مدت کوتاه به این وزن دست پیدا کنید؛ زیرا حتی اگر امکان‌پذیر باشد، به سلامت شما صدمه می‌زند.

اراده لاغری

۳.مسیر خود را مشخص و برنامه‌ریزی کنید.

برای اینکه یک رژیم درست و اصولی داشته باشید، باید ابتدا مسیر خود را به طور صحیح برنامه‌ریزی کنید و برای این‌کار لازم است بدانید دقیقا از چه برنامه‌ غذایی و رژیمی پیروی می‌کنید و چگونه می‌توانید خواسته‌های این دستور رژیمی را تحقق ببخشید. اگر نیاز است خودتان آشپزی کنید و یا غذاهای خاصی را تهیه کنید، باید آن را در برنامه‌ی خود بگنجانید. یک رژیم درست و اصولی می‌تواند شما را به هدف برساند و مشاور رژیم، در پیمودن این مسیر، راهنمایی‌های لازم را به شما بدهد و شما را پیگیری کند. بهاره غفاری یکی از بهترین مشاوران در زمینه تغذیه و رژیم‌های غذایی است که افراد بسیاری، از جمله افراد مشهور، با رژیم‌های او به وزن ایده‌آل رسیده‌اند. برای دسترسی به سایت سبزینه راه و استفاده از رژیم‌ها، بر روی نام بهاره غفاری کلیک کنید.

نکته مهمی که در پیمودن این مسیر نباید از خاطر ببرید، این است که نباید تنها روی هدف تمرکز کنید و در حقیقت این مسیر است که بیشترین اهمیت را دارد. به همین دلیل با اشتیاق و پیگیری، برنامه خود را دنبال کنید و با علاقه و صبر، از خروج از این مسیر، جلوگیری کنید. به خاطر داشته باشید، همه ما زندگی می‌کنیم تا تلاش کنیم به اهداف کوچک و بزرگمان برسیم.

همچنین بخوانید:  ۱۳ ویژگی رفتاری که باعث احترام مردم به شما می شود

۴.تنها یک رژیم غذایی شما را لاغر می‌کند.

اگر برای شما هم سوال پیش آمده است که چند مسیر وجود دارد که شما را به موفقیت می‌رساند؛ جواب آن آسان است، یک مسیر. همان مسیری که تا آخر طی می‌کنید و به هدف می‌رسید. چند رژیم غذایی نیاز است تا شما را لاغر کند؟! درست است، یک رژیم غذایی! همان رژیم غذایی که آن را اصولی انتخاب می‌کنید و تا آخر ادامه می‌دهید و تمام دستورهایش را اجرا می‌کنید. بنابراین تمام رژیم‌های دیگری که اطرافیان می‌گیرند یا پیشنهاد می‌دهند، تمام انتقادات و پیشنهادات را نادیده بگیرید و روی مسیر خود تمرکز کنید. اگر اشتیاق و اراده لاغری دارید، آن را نشان بدهید و به مسیر خود وفادار بمانید.

۵.اهداف را فراموش نکنید و موفقیت‌های خود را جشن بگیرید.

چنانچه از آن دسته از افرادی هستید که به روحیه برای لاغر شدن نیاز دارید و در طولانی مدت، روحیه خود را از دست می‌دهید و هدف خود را فراموش می‌کنید؛ بهتر است برای آن راه‌حلی را به‌کار ببندید. فرقی نمی‌کند به دنبال انگیزه برای درس خواندن هستید و یا انگیزه برای لاغر شدن می‌خواهید؛ باید در نقاطی از این مسیر که دچار خستگی و ناامیدی می‌شوید، یا روحیه خود را از دست می‌دهید، اهداف خود را یادآوری کنید و تمام آن ایده‌هایی که به شما انگیزه داد، قدم در این راه بگذارید را مرور کنید. برای این‌کار می‌توانید نوشته‌هایی روی دیوار یا آینه نصب نمایید تا هدف خود را فراموش نکنید.

پیروزی‌های خود را هرچند کوچک، جشن بگیرید تا به شما روحیه بدهد و مسیر خود را با اشتیاق بیشتری دنبال کنید. برای مثال در یک برنامه ۶ ماهه لاغری، می‌توانید هر دو هفته یا ماهی یک‌بار خود را وزن کنید و چناچه به هدف خود رسیده‌ بودید، آن را جشن بگیرید. به خاطر داشته باشید، چنانچه از هدف خود عقب‌تر بودید اما برنامه خود را درست اجرا کرده‌اید، نباید روحیه برای لاغر شدن را از دست بدهید؛ بلکه باید انگیزه‌ای شود تا با قدرت بیشتری ادامه دهید.

همچنین بخوانید:  همه چیز درباره خودارضایی در زنان و مردان و عوارض احتمالی آن

بیشتر بخوانید: رژیم کتوژنیک و لاغری سریع ؟!

چند توصیه تغذیه ای برای کنترل وزن

چند توصیه تغذیه ای برای لاغر شدن

این متن انگیزشی برای لاغری را می‌خواهیم با چند توصیه تغذیه ای برای لاغر شدن کامل‌تر کنیم. یادتان باشد، برای انتخاب رژیم غذایی درست، باید موقعیت خود و همچنین شرایط فیزیکی خود را در نظر بگیرید. برای مثال چنانچه دانش‌آموز هستید و در شرایط امتحانی به سر می‌برید، زمان مناسبی را برای شروع لاغری انتخاب نکرده‌اید. یادتان باشد، رژیم غذایی درست، باید موادمعدنی و ویتامین‌های لازم را به بدن شما برساند و تنها تحمل گشنگی طولانی مدت نه تنها باعث لاغر شدن شما نمی‌شود، بلکه متابولیسم شما را بهم می‌ریزد. پس حتما از یک مشاوره تغذیه دارای صلاحیت کمک بگیرید.

همچنین با مطالعه و کمک یک مشاور تغذیه، می‌توانید در رژیم غذایی خود از خوراکی‌ها و ویتامین‌هایی استفاده کنید که لاغر شدن شما را سرعت ببخشد. برای مثال تاثیر کپسایسین برای لاغری، مدتی‌ست به اثبات رسیده است. کپسایسین برای لاغری با خورن فلفل سبز و فلفل قرمز به بدن می‌رسد. همچنین بین ویتامین دی و لاغری نیز ارتباط وجود دارد. به همین دلیل است که نباید اجازه دهید بدن شما از نظر موادمغذی و ویتامین‌های لازم، دچار کمبود شود.

انگیزه برای لاغری

اراده لاغری

با مشخص کردن هدف خود، می‌توانید برنامه‌ریزی بهتری برای مسیر داشته باشید و انگیزه و اراده لاغری را در خود بالا ببرید. ممکن است این متن انگیزشی برای لاغری در شما تاثیر مثبت گذاشته باشد و به شما برای شروع لاغری کمک کند؛ اما یادتان باشد تنها خواندن توصیه هایی برای لاغر شدن نمی‌تواند شما را به هدف برساند و باید از انگیزه برای لاغری برخوردار باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا